top of page

אור גדול מאיר הכול | עשייה למען האחר בחנוכה 2021

גרוסלנד - ארגז הכלים לעסקים, הינו מיזם עסקי בעל אחריות חברתית הפועל לצרף אליו לעשיה גם גופים עסקיים נוספים.

במסגרת אחריות זו ועשיה למען האחר אנו בגרוסלנד יוזמים באופן שוטף פרויקטים חברתיים שמטרתם היא בעיקר לעשות טוב בצורה הפשוטה והטהורה ביותר.

אחד מהפרויקטים היותר מרגשים שיזמנו ושיש לנו את הזכות להיות חלק ממנו הינו "חיוך מתוק של ילדים" או כמו שאחרים מכנים אותו : "פרויקט הספלים".

במהלך פרויקט זה אנו מגיעים ומחלקים ספלים מעוצבים הנושאים משפטי חיזוק ומלאים בשוקולדים, לילדים חולים במחלקות אונקולוגיות בבתי החולים השונים וכן במסגרות מיוחדות לילדים ונוער בסיכון.כשחשבנו על הפרויקט לראשונה היה לנו ברור לחלוטין שלמעט חיוך ואולי קצת אופטימיות לא נצליח להשיג הרבה יותר עם הפרויקט, אבל לפעמים זה כל מה שנדרש על מנת לעבור את היום.

אני חייב להודות שהשנתיים האחרונות היו לא פשוטות בשל משבר הקורונה שפקד את העולם וזאת בלשון המעטה.


בשנתיים האחרונות, בנוסף לחשש הבריאותי והכלכלי שפקד רבים מאיתנו, ישנה תחושה נוספת כאילו נוקב בנו חור קטן ולא מורגש וממנו זולגת החוצה אל החלל, כל האנרגיה החיובית שהייתה הכוח המניע שלנו לעשות דברים ולהתקדם קדימה.


כבר תקופה לא קצרה ישנה מעין תחושה כללית של " לא כייף " ובכלל אין חשק לכלום. לכן כל עשייה שהינה מעבר לפעולות נדרשות שעוזרות לחלקנו פשוט לעבור את היום, נראית פתאום רחוקה ולא ברת ביצוע.


אני חייב לציין כי בתקופה שכזו האתגר לעשות דברים למען אחרים נראה בלתי אפשרי.


לקראת חג החנוכה הזה גם אנחנו בגרוסלנד, מצאנו את עצמנו מתמודדים עם האתגר הלא פשוט הזה אבל אז הזכרנו לעצמנו כי בפעמים הקודמות בהן הפרויקט "חיוך מתוק של ילדים" התקיים, התחושה הייתה ממלאת, מרגשת ומדהימה ששמה לנו שלט ענק מול הפרצוף המסביר בצורה שאינה משתמעת לשני פנים, מדוע אנחנו פה ומה הסיבה האמתית של כל העשייה שלנו.


בכל יום אנחנו רצים ממקום למקום ומנסים להגיע להישגים אישיים וכלכליים. אנחנו נלחמים בכוחניות בכל סיטואציה קיימת (בכביש, בתור לרופא, בסופרמרקט ובכלל) כאשר למעשה בכל רגע נתון מתקיים יקום מקביל בו חיים אנשים כמונו מכל הגזעים ומכל הדתות שמאוחדים במכנה משותף אחד והוא הרצון לעבור את היום (והלילה) לקראת יום חדש. בתקווה שיום זה יהיה טוב יותר ויתפתח לכיוון חיובי יותר מהיום שקדם.


אצל כל אחד מאתנו קיימת הנטייה לחשוב שגיבורים הם אנשים (נשים וגברים) שנלחמו בקרבות צבאיים הרואיים ובסרטים אנו תמיד רואים גיבורים כמו סופרמן, קפטן אמריקה וחברים נוספים אשר נלחמים בעוז נגד כוחות הרשע במטרה להציל את העולם. כל זאת בזמן שלמעשה הגיבורים האמיתיים, הגדולים באמת, הם בכלל ילדים קטנים שבמקום לשחק עם חברים בגינה או בבית הספר הם בכלל נלחמים בקרבות ומלחמות קיומיות יום יומיות, כשכול רצונם הוא אך ורק לעבור את היום בשלום. הגיבורים האמיתיים הם גם ההורים של אותם הילדים שצריכים להתמודד עם הסערות שמתחוללות בתוכם ועם הפחדים והחששות בנוגע לבריאות ילדיהם.


לכן לקראת חג החנוכה הזה החלטנו לאסוף את עצמנו ולהתעלם מהקושי האישי, הפרטי והיומיומי שלנו (עסקי ואישי) ושוב לשמח את הגיבורים שלנו, רק שהפעם בנוסף לספלים המרגשים הוספנו גם חוברת יצירה צבעונית ומיוחדת שעוצבה במיוחד לכבוד חג האורות והכוללת בתוכה פעילויות יצירה, מתכונים למאכלי החג, ברכות להדלקת נרות, שירים, מנהגים, סיפורים ועוד דברים טובים אחרים.


לאחר שהסתיים תהליך הכנת הערכה המרגשת (חוברת, ספל מעוצב, צבעים, סביבונים ומטבעות שוקולד), פנינו לחברי גרוסלנד בין אם הם עסקים בעלי אחריות חברתית ובין אם הם אנשים פרטיים בעלי מודעות ואכפתיות, על מנת שייקחו חלק בפרויקט ויסייעו לנו להוציאו אל הפועל.

גם הפעם ההיענות הייתה מדהימה ומרגשת ולמען האמת זו התחושה המלווה אותנו בגרוסלנד בכל פרויקט מסוג זה. אך הפעם היו שני אירועים מרגשים במיוחד במהלכם קיבלנו הן פניה מחברת איוונטים ישראל כי ברצונה להעניק במתנה וללא כל תמורה, כ - 200 כרטיסים להצגות חנוכה לילדים, אשר יינתנו לצוותים הרפואיים ולבני משפחותיהם. זאת על מנת לומר להם תודה ענקית על עבודת הקודש אותה הם עושים באופן שוטף ויומיומי, בתנאים שלעיתים נראים לא אנושיים ובלתי נסבלים והן פניה מחברת איזימץ' כי ברצונה לרכוש מספר מכובד של ערכות על מנת לשמח כמה שיותר ילדים.


אנו בגרוסלנד - ארגז הכלים לעסקים, רוצים לומר תודה ענקית לכל מי שלקח חלק בפרויקט, זה לא מובן מאליו.


תודה לגופים העסקים הבאים, שהוכיחו שוב כי ניתן גם לעשות עסקים טובים וגם להיות בעלי אחריות חברתית ובראש ובראשונה בנות ובני אדם:

* איוונטים ישראל
* איזימץ' - EZMATCH
* תמרה אמסלם, מרפאה בעיסוק

* נטלי ביגוד ומוצרי פרסום בע"מ* נרגילה לנד

* נעה פרסמן, עו"ד

* סיון גרניט, עו"ד

* רויטל מור חיים / זיקית עיצוב ומיתוג

* קארין קאפח - הסירים של מארי אס

* צעצועי א.שלי בע"מתודה גם לכל אותם האנשים הפרטיים המדהימים שביקשו להישאר עלומי שם אבל בשבילנו הם משפחה.

מיזם גרוסלנד - ארגז הכלים לעסקים, מאחל לכולם חג חנוכה שמח ומלא באור ...


Comments


bottom of page