top of page

כולנו אור איתן! חג חנוכה שמח

לקראת חג החנוכה החלטנו שוב לשמח את הגיבורים שלנו, רק שהפעם בנוסף לספלים המרגשים יצרנו ערכה הכוללת חוברת יצירה צבעונית ומיוחדת שעוצבה במיוחד לכבוד חג האורות ובתוכה פעילויות יצירה, מתכונים למאכלי החג, ברכות להדלקת נרות, שירים, מנהגים, סיפורים ועוד דברים טובים אחרים.

לאחר שהסתיים תהליך תכנון הערכה המרגשת, פנינו לחברי גרוסלנד בין אם הם עסקים בעלי אחריות חברתית ובין אם הם אנשים פרטיים בעלי מודעות ואכפתיות, על מנת שייקחו חלק בפרויקט ויסייעו לנו להוציאו אל הפועל.


ההיענות הייתה מדהימה ומרגשת ולמען האמת זו התחושה המלווה אותנו בגרוסלנד בכל פרויקט מסוג זה. אך הפעם היה אירוע אחד שונה ומרגש במיוחד במהלכו קיבלנו פניה מתלמידי כיתה ד' 4 או כמו שהם קוראים לעצמם : ד' 4 האלופה, בבית הספר א.ד גורדון לאומניות בהרצליה, אשר ביקשו לקחת את כל הכסף שאספו בעבור רכישת מתנות ימי הולדת לתלמידי הכיתה ולרכוש באמצעותו 35 ערכות למען ילדים חולים ונוער בסיכון, במטרה להעלות חיוך על פניהם.

מיותר לציין שאם יש אירוע אחד מכונן בפרויקט הספציפי הזה, הרי שזהו האירוע בו קבוצה של ילדים שהינם בסך הכול בכיתה ד, לימדה אותנו המבוגרים שיעור חשוב ובלתי נשכח והגדירה לנו מחדש את הביטוי "עשיה למען האחר".

אין ספק שכיתה ד' 4 בבית הספר א.ד גורדון לאומניות בהרצליה הרוויחה ביושר את התואר "האלופה".


בעזרתה של הכיתה "האלופה" ואלופים אחרים, מאותה נקודה ובמהירות האור גויסו למעלה מ - 110 ערכות מתוקות וצבעוניות.


את החלוקה המרגשת עשינו עם הנר הראשון של חנוכה, בבית החולים סורוקה בבאר שבע.


הפעם החלטנו לומר תודה גם לצוות הרפואי ובעזרתה של שף קונדיטורית, מוכשרת במיוחד, חילקנו לצוות סופגניות בוטיק מעוצבות וטעימות שהיו יצירת אומנות של ממש.
גרוסלנד הינו מיזם עסקי בעל אחריות חברתית הפועל לצרף אליו לעשיה גם גופים עסקיים נוספים.

במסגרת אחריות זו אנו בגרוסלנד יוזמים באופן שוטף פרויקטים חברתיים שמטרתם היא בעיקר לעשות טוב בצורה הפשוטה והטהורה ביותר.


אחד מהפרויקטים היותר מרגשים שיזמנו ושיש לנו את הזכות להיות חלק ממנו הינו "חיוך מתוק של ילדים" או כמו שאחרים מכנים אותו : "פרויקט הספלים".

במהלך פרויקט זה אנו מגיעים ומחלקים ספלים מעוצבים הנושאים משפטי חיזוק ומלאים בשוקולדים, לילדים חולים במחלקות אונקולוגיות בבתי החולים השונים וכן במסגרות מיוחדות לילדים ונוער בסיכון.


כשחשבנו על הפרויקט לראשונה היה לנו ברור לחלוטין שלמעט חיוך ואולי קצת אופטימיות לא נצליח להשיג הרבה יותר עם הפרויקט, אבל לפעמים זה כל מה שנדרש על מנת לעבור את היום.


בכל יום אנחנו רצים ממקום למקום ומנסים להגיע להישגים אישיים וכלכליים. אנחנו נלחמים בכוחניות בכל סיטואציה קיימת (בכביש, בתור לרופא, בסופרמרקט ובכלל) כאשר למעשה בכל רגע נתון מתקיים יקום מקביל בו חיים אנשים כמונו מכל הגזעים ומכל הדתות שמאוחדים במכנה משותף אחד והוא הרצון לעבור את היום (והלילה) לקראת יום חדש, בתקווה שיום זה יהיה טוב יותר ויתפתח לכיוון חיובי יותר מהיום שקדם.


אצל כל אחד מאתנו קיימת הנטייה לחשוב שגיבורים הם אנשים (נשים וגברים) שנלחמו בקרבות צבאיים הרואיים ובסרטים אנו תמיד רואים גיבורים כמו סופרמן, קפטן אמריקה וחברים נוספים אשר נלחמים בעוז נגד כוחות הרשע במטרה להציל את העולם. כל זאת בזמן שלמעשה הגיבורים האמתיים, הגדולים באמת, הם בכלל ילדים קטנים שבמקום לשחק עם חברים בגינה או בבית הספר הם בכלל נלחמים בקרבות ומלחמות קיומיות יום יומיות, כשכול רצונם הוא אך ורק לעבור את היום בשלום. הגיבורים האמתיים הם גם ההורים של אותם הילדים שצריכים להתמודד עם הסערות שמתחוללות בתוכם ועם הפחדים והחששות בנוגע לבריאות ילדיהם.


אנו בגרוסלנד רוצים לומר תודה ענקית לכל מי שלקח חלק בפרויקט, זה לא מובן מאליו.

תודה לגופים העסקים הבאים, שהוכיחו שוב כי ניתן גם לעשות עסקים טובים וגם להיות בעלי אחריות חברתית :

רויטל מור חיים / זיקית עיצוב ומיתוג

טימור ראובן זאדה

י.זמברג מוצרי מתכת בע"מ

סיון גרניט, עו"ד

אושן סטאר סחר בע"מ

תמרה אמסלם, מרפאה בעיסוק

נטלי ביגוד ומוצרי פרסום בע"מ


תודה גם לכל אותם האנשים הפרטיים המדהימים שביקשו להישאר עלומי שם אבל בשבילנו הם משפחה.


מיזם גרוסלנד - ארגז הכלים לעסקים, מאחל לכולם חג חנוכה שמח ומלא באור .
Comments


bottom of page